Mye som skjer på Kongsberg
I disse dager bygger vi to boliger på et nytt felt på Kongsberg. Her bygger vi husmodellen Adele A og Perle. To flotte boliger, som det er gøy å følge med på.
Går du med byggeplaner i Kongsberg-området kan du ta kontakt med vårt avdelingskontor i Drammen.


Forhandler Tosip - Nabolaget på Torhuagmyra begynner virkelig å ta form
Her har vår forhandler Tosip de siste årene vært med å utvikle området med flere tomannsboliger og eneboliger av ulike typer. Nå er de i gang med neste steg – to nye eneboliger av typen Arwen, tilsvarende boligen som er oppført i Tyttebærvegen 12. Platene er nå støpt, og husleveranse er neste på agendaen.
I uke 12 kommer huset til Tyttebærvegen 8. Her skal Tosip også bygge en frittstående carport med sportsbod, tilsvarende løsningen vi har oppført i Tyttebærvegen 10.
Tosip har fortsatt to ledige tomter i området. Ta gjerne kontakt dersom du er på utkikk etter bolig i Molde, eller ta en titt på linken her.



Forhandler Årvik Bygg setter opp ferdighuset Leonora for skråtomt
I Hornindal er vår forhandler Per-Sindre Årvik godt i gang med oppføringen av tomannsboligen Leonora for skråtomt. Her er det full aktivitet på byggeplassen, og fremdriften vitner om solid håndverk, god planlegging og effektive løsninger.
Med ferdigproduserte veggelementer, komplette baderom og tekniske enheter levert fra fabrikk går monteringen raskt og presist. Veggene er heist på plass med vinduer, kledning og lister ferdig montert, og både baderom og teknisk enhet er klare tidlig i prosessen. Dette sparer mye tid på byggeplass og gir høy kvalitet i utførelsen sier han.
Per-Sindre forteller at selv om huset blir tett på kort tid ligger det fortsatt viktig arbeid før boligene er klare for innflytning. Likevel gir byggemetoden en forutsigbar og effektiv prosess.



